Skip to content

Šratasvydžio arba „Airsoft“ žaidimai

Tai yra komandinis, taktinis sportas arba veikla, kuriame dalyviai šaudo priešininkų komandos narius su sferinėmis plastikinėmis projektilėmis, paleistomis iš taip vadinamų „airsoft“ ginklų.

„Airsoft“ rutuliukai, arba BBs, paprastai nežymi savo tikslo dažais, o hitai ne visada akivaizdžiai matomi. Nors rutuliukai gali palikti raudonus nubrozdinimus ant atviros odos, žaidimas labai priklauso nuo sąžiningumo, kurioje “nukautas” asmuo yra atsakingas už save. „Airsoft“ pistoletai paprastai yra komplektuojami dėtuvėmis, kuriuose yra keičiamų suspaustų dujų kartridžų (pvz., „Žaliųjų dujų“ arba CO2). Daugelis „airsoft“ ginklų taip pat turi montavimo platformas, suderinamas su tikrais šaunamųjų ginklų priedais, ir labai panašus į tikrus ginklus. Tai daro juos populiariais karinėms simuliacijoms ir istorinėms rekonstrukcijoms.

Scenarijus skiriasi stiliumi ir tipu, tačiau dažnai svyruoja nuo trumpalaikių susirėmimų, organizuotų scenarijų, artimųjų mūšių, lauko, karinių simuliacijų (MilSim) arba istorinių atkūrimų. Jie žaidžiami uždarose vietose arba laukuose. Kovos situacijos mūšyje gali būti susijusios su karinių taktikų naudojimu, kad būtų pasiekti kiekviename žaidime nustatyti tikslai. Dalyviai gali bandyti imituoti šiuolaikinių karinių ir policijos organizacijų veiksmus ir taikyti naudojamą taktinę įrangą ir priedus. Paprastai žaidimą prižiūri kvalifikuoti specialistai, o įranga paprastai varoma dujomis ar įvairių tipų baterijomis.

Prieš žaidimą, „airsoft“ ginklo šuvio greitis paprastai tikrinamas chronografu ir matuojamas pėdomis per sekundę (FPS). Kai kurios šalys turi nustatytą greičio arba kinetinės energijos apribojimą, ginklai, šaudantys virš leistino greičio, gali būti konfiskuojami. Kai kurios organizacijos dar labiau riboja šovinio greitį.